Pasjanse w internecie

Choć pasjans popularny był już w dziewiętnastym wieku, a później jego popularność wcale nie spadała, pod koniec dwudziestego stulecia wydawać by się mogło, że ta szlachetna forma rozrywki powinna odejść w zapomnienie i pozostać jedynie domeną szacownych babć, układających sobie dla rozrywki karty na stole w przedziwnych układach.


Powodem tego miał być oczywiście gwałtowny rozwój komputerów, a co za tym idzie nowych form rozrywki, takich jak gry komputerowe.
Tak się jednak nie stało z jednego prostego powodu - pasjans wyjątkowo szybko stał się jednym z najpopularniejszych gatunków gier komputerowych. Na jego popularność złożyły się takie cechy jak możliwość rozgrywki jednoosobowej, ale również nieskończona liczba kombinacji kart przy zachowaniu tych samych, prostych reguł, jak również krótki czas potrzebny na pojedynczą rozgrywkę, co sprawia, że pasjans komputerowy, współcześnie często określany jako pasjans online (w przypadku pasjansów rozgrywanych za pośrednictwem stron internetowych), stał się świetnym sposobem na krótką przerwę w pracy lub nauce, albo odrobinę rozrywki przed snem.

Pasjans online umożliwia również prowadzenie rozmaitych statystyk - na przykład zliczanie ilości posunięć, lub prowadzenie specjalnej punktacji, dzięki czemu podczas kolejnych gier można próbować bić własne rekordy.

Ponadto wpisując kod danej partii, lub klikając na odpowiedni guzik, jesteśmy w stanie powtórzyć dokładnie tę samą partię, która nie powiodła nam się ostatnim razem, lub którą zmuszeni byliśmy przerwać, co jest niemożliwe w przypadku pasjansu tradycyjnego, gdyż nie mamy możliwości odtworzenia dokładnego układu kart w talii. Pasjans online ma również inną ciekawą przewagę nad tradycyjnym - umożliwia wykorzystanie kart o dowolnej szacie graficznej, ograniczonej wyłącznie wyobraźnią swoich twórców. Można zatem zagrać na przykład w pasjansa z wizerunkami zwierząt zamiast figur, albo modeli zabytkowych samochodów.

W internecie można bez problemu znaleźć również pasjans erotyczny.
Erotyczny pasjans online ::: Erotic Solitaire ::: by Chicago 1925 Strip Poker
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie fragmentów lub całości zabronione.